Prywatność w domu i w biurze

Ochrona prywatności w pracy i w domu jest dzisiaj coraz trudniejszym zadaniem. W modzie są duże przeszklenia, które z jednej strony mają korzystny wpływ na temperaturę w pomieszczeniu, są podstawą energooszczędnych budynków i optycznie powiększają wnętrze, ale z drugiej strony zabierają tak cenną prywatność. Zasłony, firany i rolety to jedne ze sposobów ochrony prywatności.  Nowoczesną i naprawdę skuteczną metodą  ochrony swojego prywatnego życia jest folia na okno.

Konieczność ochrony prywatności

Mieszkańcy bloków i pracownicy biur mają duży problem z wystawieniem swojego życia/pracy niemal na widok publiczny. Bloki stojące blisko siebie mają wadę – sąsiedzi mogą zaglądać sobie w okna, co jest bardzo niekomfortowe. Nawet pracownicy w biurach potrzebują chwili skupienia, wyciszenia, skoncentrowania się na pracy, ale otwarte przestrzenie biurowe i bardzo duże okna, utrudniają im czasami pracę.  Żaluzje, czy rolety, choć dobrze chronią prywatność, to jednak mogą ograniczać ilość światła codziennego, która wpada do wnętrz. Podobnie jest w przypadku domów i mieszkań. W tym miejscu warto wspomnieć, że prawo do prywatności jest jednym z praw obywatelskich i wynika z Konstytucji. Najwyższym standardem ochrony domowników przed wścibskimi sąsiadami jest elektryczna folia na okno.

Folia elektryczna na okno -inteligentna technologia do ochrony prywatności.

Zadbanie o prywatność jest bardzo ważne, kiedy w domu są dzieci, drogie sprzęty, cenne przedmioty i bardzo ważne dokumenty w biurze. Rozwój innowacyjnych technologii sprawił, że możliwe było stworzenie inteligentnej elektrycznej folii na okno, która uniemożliwia zaglądanie do wnętrza budynku z poziomu, np.: ulicy. Jej działanie polega na zasłonięciu szyby wtedy, kiedy tego potrzebujemy i odsłonięciu, kiedy uznamy, że chcemy uzyskać przejrzystość szyby.

Działanie elektrycznej folii na okno

Działanie folii elektrycznej na okno  polega  na uporządkowaniu ciekłych kryształów umieszczonych w matrycy polimerowej po podłączeniu prądu elektrycznego . Uzyskuje się wtedy –  efekt przeziernej szyby, co oznacza, że osoby z zewnątrz nie widzą tego, co dzieje się w środku mieszkania. Folią można sterować za pomocą: pilota, wyłącznika ściennego i aplikacji w smartfonie. Folia elektryczna na okno działa w temperaturze od  -30  st. C do 100 st. C, to znaczy praktycznie w każdych warunkach, z wyjątkiem miejsc, gdzie temperatura spada poniżej -30 st. C . Takich miejsc jest niewiele. Można powiedzieć, że jest to produkt uniwersalny, z którego może skorzystać każdy, kto chce chronić prywatność swoją, rodziny lub pracowników. Producent docina folię na wskazany przez klienta wymiar, dzięki temu można ją dobrać do każdego okna.

Określenie „inteligentna folia” nie jest przesadą – nawet jeżeli staje się ona mlecznobiała i zaciemnia szyby, to nie zakłóca dostępu światła dziennego do pomieszczeń. Można wykonywać wszystkie czynności, jakie aktualnie mamy do zrobienia bez obaw o niewłaściwe oświetlenie pomieszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *