Tkaniny na wsypy

Sen jest niezbędny dla organizmu. W trakcie snu organizm regeneruje się i nabiera energii na kolejny dzień. Aby sen był komfortowy, musi być spełnionych kilka warunków: wygodne łóżko i materac, wywietrzony pokój, odpowiednia temperatura pomieszczenia, ograniczenie bodźców i miękkie kołdry i poduszki. Wpływ na jakość kołder i poduszek ma tkanina, z której zostały uszyte.

Tkaniny na wsypy – najlepsze na kołdry i poduszki

Poduszki i kołdry wypełnione są różnego typu wsadem. Sporo zwolenników mają poduszki i kołdry wypełnione pierzem lub puchem. Można je uszyć samodzielnie na dowolną wielkość. Aby puchowe poduszki były komfortowe, warto do ich użyć tkaniny na wsypy, które są dostępne w ofercie kilku najbardziej znanych producentów tkanin. Tkaniny na wsypy są dostępne w rozmiarach poduszek i kołder  40×40, 50×60, 70×80, 80×90, 140×200, 160×200, 180×200 oraz 220×200 w dwóch wariantach kolorystycznych: kremowym ze złotą bizą oraz różowym z białą bizą. Miłośnikom pierzyn producenci polecają  tkaniny na wsypy bez komór o rozmiarach 160×205 i 220×205.

Cechy tkanin na wsypy

Tkaniny na wsypy są pierzo- i puchoszczelne. Cechują się  odpowiednią przepustowością powietrza, co sprawia, że idealne dla osób, które pocą się w trakcie snu. Spełniają oczekiwania wymagających nabywców. Tkaniny na wsypy wykonane są z 100% bawełny o gęstym splocie. Produkt jest dodatkowo gładzony i woskowany. W celu uzyskania estetycznego wyglądu jest wykończony otoczką. Materiał można zakupić w sklepach internetowych.

Inlet -najlepsza tkanina na wsypy``

Polecaną tkaniną na wsypy jest inlet. Posiada podwójne szycie oraz gotowe miejsce do wypełnienia na jednym boku, dzięki czemu można szybko uszyć swoją poduszką.  Tkaninę można wypełnić dowolnym wsadem i wykonać kołdrę lub poduszkę odpowiadającą wymaganiom użytkownika. Inlet jet bardzo gęstą tkaniną bawełnianą o splocie skośnym atłasowym lub płóciennym. Jest to materiał woskowany i silnie gładzony, co zapewnia najwyższym komfort w użytkowaniu. Inlet to tkanina na wsypy, która uniemożliwia przedostawanie się piór i pierza na zewnątrz. Tkanina wsypowa ma gramaturę od 105 do 190 gramów na metr kwadratowy.  Najczęściej występuje w kolorze różowym i białym. Do kupienia są także tkaniny na wsypy surowe, to znacznie niebarwione, które używane są do produkcji mebli z naturalnym wypełnieniem z pierza.

Rodzaje tkanin wsypowych na kołdry

Pierwszym z nich jest przepikowana wsypa, szyta systemem ciepłego szwu. Zaletą tkaniny jest łatwiejsze napełnianie wsypy, ponieważ po napełnieniu komora zamykana jest ona automatycznie przy pomocy  zapadki. Drugi wariant to wsypa w wersji pierzyny nieposiadająca pikowania. Biza wykończeniowa jest nie tylko ozdobą, ale także dodatkowym uszczelnieniem.

Tkanin na wsypy nie powinno się chlorować, wybielać, ani suszyć. Kołdry, które są z nich szyte, lepiej przewietrzyć i rozwieść. Tkaniny na wsypy są trwałe, staranie wykonane i dają pewność, że szyte z nich kołdry lub poduszki będą służyły i dawały piękne  sny przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *