Imitacja drewna na elewacji – prosty i tani sposób na dekorację budynku

Kiedy kończy się budowa domu lub właściciel chce zmienić jego wygląd, rozpoczyna poszukiwanie  idealnego materiału na ewelację. W końcu elewacje to nie tylko tynk, a współczesne materiały wykończeniowe domu są różnorodne i dają olbrzymie możliwości dekoracyjne. Drewniane elementy elewacyjne są zawsze w modzie i zachwycają swoją urodą. Ich wadę jest cena i uciążliwa konserwacja. Alternatywą są znacznie tańsze deski imitujące drewno. Wyglądają jak drewno, są jeszcze trwalsze i nie trzeba ich pielęgnować.

Idealna struktura drewna

Imitacja drewna na elewację charakteryzuje idealnym odwzorowaniem drewna. Z daleka  nie widać, że deski na elewacji, to nie naturalne drewno. Rdzeń profilu imitacji deski elewacyjnej wykonany jest z mocnego styropianu ekspandowanego. Materiał jest łatwy w obróbce, łatwo przycina się i to bez użycia specjalistycznych narzędzi.

Zalety imitacji drewna na elewację

Deski imitujące drewno przeznaczone na elewację są elastyczne, dzięki czemu okładzina nie pęka, nie odkształca się i przez dziesiątki lat wygląda jak nowa. Wytrzymałość jest tak duża, że nawet przy uderzeniach lub ryzyku uszkodzeń mechanicznych, zachowuje odpowiedni poziom estetyczny i nie niszczy się ku radości właściciela nieruchomości.

Okładziny elewacyjne z imitacji deski są proste w montażu, więc nie trzeba płacić za specjalistyczną ekipę. Nie wymagają żadnej impregnacji, ani wiatroizolacji. Są lekkie, odporne na korozję biologiczną i promieniowanie UV. Mogą być stosowane na zaokrąglone miejsca na elewacji. Najlepiej montować je w temperaturze od 5 do 30 stopni Celsjusza, czyli praktycznie przy każdej pogodzie od wiosny do późnej jesieni.

Niepowtarzalny dom

Imitacja drewna na elewacji potrafi zmienić zwykły, prosty dom w niepowtarzalny i wyjątkowy budynek, który zwraca na siebie uwagę okolicznych mieszkańców. Okładziny idealnie odzwierciedlają strukturę naturalnego drewna. Zwykły dom można dzięki imitacji drewna na elewacji  wystylizować na góralski budynek. Omawiane panele nie powodują nadmiernego obciążenia elewacji. Mogą stanowić całość elewacji, jej część lub być wykończeniem detali architektonicznych. Dom na którym zastosowano imitację drewna na elewację już zewnątrz, sprawia wrażenie przytulniejszego, w którym panuje miła, rodzinna atmosfera. Deski elewacyjne stanowią dodatkową  warstwę izolacyjną i świetnie sprawdzą się na domach, w których postawiono na energooszczędne systemy ogrzewcze.

Deska elewacyjna to wspaniały pomysł na elewację, jeżeli właściciel nie lubi majsterkowania i na samą myśl o przybijaniu, przycinaniu, składaniu, śrubkach, wkrętach, dostaje gęsiej skórki. Imitacja drewna na elewację nie wymaga żadnego przybijania, niepotrzebne są gwoździe i inne narzędzia. Wystarczy klej do styropianu i przeczytanie instrukcji montażu. Montaż takich desek to działanie bez bałaganu i hałasu. Szybko, sprawnie, bezpiecznie dla domowników, a efekt robi  wrażenie. Koszt jest niewielki w porównaniu do innych materiałów wykończeniowych na elewację.

One thought on “Imitacja drewna na elewacji – prosty i tani sposób na dekorację budynku

  1. O zmianie elewacji domu myślałem od dawna – żadne tynki nie wchodziły w grę, bo taką elewację miałem przez kilkanaście lat. Deski na elewację emitujące drewno to pomysł, który od razu przypadł mi do gustu. Mają dobrą termoizolację i wyglądają elegancko. Moja elewacja wyróżnia się na tle innych domów. Ich zaletą jest łatwość montażu, odporność na korozję biologiczną i promieniowanie UV. Koszt takiej elewacji jest znacznie niższy niż pozostałych materiałów elewacyjnych. Z oddali rzeczywiście wyglądają jak drewno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *